Świąteczne spotkanie Elektryczniaka

Jest taki dzień, gdy jesteśmy wszyscy razem. Dzień, piękny dzień, dziś nam rok go składa w darze.

Nie mogło być inaczej w tym ostatnim dniu zajęć w opolskim Elektryczniaku. Na uroczystym spotkaniu świątecznym zebrała się cała wspólnota uczniowska i nauczyciele. Dało się czuć atmosferę radości i wyczekiwania, że święta są już bardzo blisko. Wszyscy zgromadzili się w sali gimnastycznej wokół stołu przykrytego obrusem, na którym znajdowały się opłatki oraz piękne stroiki świąteczne.

Ten niezwykły dzień był również wyjątkowy ze względu na jasełka, które zaprezentowali uczniowie z grupy teatralnej. W spektaklu „Jasełka inaczej”, w reżyserii Beaty Peczeniuk wystąpili członkowie szkolnego koła teatralnego: Krzysztof Toch (1at) – Narrator, Róża Orłowska ( 2 ft) – Rokita, Arkadiusz Konieczny (3gt) – Archanioł Gabriel, Michał Jaroszczuk – Archanioł Michał, Piotr Scześniok - Lucyfer, Wojciech Tokarczyk - Herod, Marcin Zalewski – Trzej Królowie (z klasy 3at). Obsługę techniczną zapewnił Patryk Mazur (3gt).

Ks. Marian Saska wraz z ks. Ireneuszem Najdkiem po odczytaniu fragmentu z Pisma Świętego, poświęcili opłatki, by bardziej w ten sposób przygotować się do głębokiego, pełnego miłości przeżywania Świąt Narodzenia Bożego.

Świąteczne słowa do zgromadzonej młodzieży jak również do nauczycieli skierowali przedstawiciele społeczności uczniowskiej oraz dyrektor Elektryczniaka Dariusz Dobrowolski, podkreślając wyjątkowość tych chwil. Dyrektor składając życzenia świąteczne i noworoczne życzył radosnych chwil  w przeżywaniu tego pięknego świątecznego czasu, żeby nie skończył się on z chwila zniknięcia dekoracji świątecznych.

Można powiedzieć, że w tradycję Elektryczniaka wpisuje się miły akcent słodkiej niespodzianki. Na zakończenie spotkania Dyrektor Dobrowolski wraz z Panią Wicedyrektor Beatą Peczeniuk rozdawał słodycze dla wszystkich klas oraz wyróżnił słodkościami i nagrodami uczniów, którzy wzięli udział w konkursie na ozdobę choinkową zrobioną z odpadów wtórnych. Spotkanie świąteczne w sali gimnastycznej uświetniła występem orkiestra naszej szkoły.

Po spotkaniu świątecznym w sali gimnastycznej przewodniczący samorządów klasowych wraz z wychowawcami dzielili się opłatkami w poszczególnych salach lekcyjnych. Klasowe spotkania miały uroczysty charakter: nie zabrakło domowych wypieków, smacznych pierogów, barszczu i wielu innych smakołyków.

Taki dzień jak ten pokazuje, że w opolskim Elektryczniaku oprócz odkrywania talentów intelektualnych, potrafimy tworzyć jedna wielką rodzinę. To był piękny dzień, ostatni dzień w szkole w roku 2015.