Osobowość trenera-wychowawcy - konferencja z udziałem Opolskiego Elektryczniaka

Uczniowie: Patryk Namysło i Sebastian Słaby z klasy 2ft uczestniczyli 8 grudnia 2015 r. na Wydziale Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej w konferencji „Osobowość trenera-wychowawcy w kulturze fizycznej”. Konferencja stanowiła podsumowanie konkursu wiedzy dla szkół: „Olimpiada wiedzy i wartości w sporcie” , który odbył się 1 grudnia 2015 r. w Opolu z udziałem uczniów ze szkół ponadgimnazjalny naszego województwa jak i sąsiednich województw. Przypomnijmy, że uczniom naszej szkoły udało się zakwalifikować do finału tej Olimpiady, zajmując miejsca zaraz za laureatami tego konkursu.

Kilku znakomitych szkoleniowców z kraju i regionu wzięło udział w dyskusji panelowej podczas konferencji "Osobowość trenera-wychowawcy w kulturze fizycznej", którą zorganizował w Opolu Wydział Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej oraz Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego.

Byli obecni: trener ZAKSY Ferdinando de Giorgi, jego poprzednik Sebastian Świderski, trener Ruchu Chorzów i polskiej reprezentacji piłkarskiej Waldemar Fornalik  trener GKS-u Katowice Jerzy Brzęczek, szkoleniowiec Gwardii Opole oraz reprezentacji Polski juniorów Rafał Kuptel.

W pierwszej - naukowej części konferencji o pracy i roli trenera oraz o jego relacjach z zawodnikami a także aspektach wychowawczych w szkołach mówili naukowcy z uczelni w Gdańsku, Krakowie oraz Opolu. W drugiej części w panelu dyskusyjnym trenerzy wspólnie zastanawiali się nad obrazem „współczesnego” trenera i jego zadaniami. Licznie zgromadzona młodzież szkolna jak i studenci, również mieli możliwość zadawania pytań.

Konferencja, która odbyła się w sali audytoryjnej Politechniki Opolskiej jest częścią wieńczącą tegoroczną "Olimpiadę Wiedzy i Wartości w sporcie" przeznaczoną dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa. Tegoroczna edycja Olimpiady była poświęcona siatkówce, a wzięło w niej udział ponad tysiąc uczniów z naszego województwa, ale także kilka szkół z województwa śląskiego i łódzkiego.

Po konferencji i dyskusji najlepsi uczniowie oraz szkoły zostały uhonorowane nagrodami rzeczowymi.