Rekolekcje szkolne czas zacząć

We wtorek, 1 grudnia 2015 r. w naszej szkole odbył się pierwszy dzień rekolekcji szkolnych, pod hasłem „No pain, no gain” (Bez pracy nie ma kołaczy). U progu Adwentu, w tym szczególnym czasie poprowadził nas duszpasterz akademicki w Opolu, ks. Marcin Cytrycki.

W swoich przemyśleniach ks. Marcin odwoływał się do postaci Michała Anioła, autora posągu biblijnego Dawida, nad którym praca trwała dość długo. Porównał proces rzeźbienia do pracy nad swoją duszą. Potrzebne są „duże dłuta” (Przykazania Boże, Nauczanie Kościoła) dla nadania wstępnego kształtu oraz „małe dłuta” (codzienne dobre uczynki itp.) dla dopracowania detalów. Również potrzebna jest „pracownia artysty” którą ks. Marcin umiejscowił w konfesjonale.  Pan Bóg jest artystą, który chce „stworzyć” z człowieka „przepiękną rzeźbę”.

Ta chwila zatrzymania w ramach rekolekcji miała pomóc młodemu człowiekowi w odkryciu tego, że jak to powiedział ks. Marcin: „wszyscy jesteśmy powołani do wielkich rzeczy”.