ELEKTRYCZNIAK NA FESTIWALU KARIERY

Festiwal Kariery to impreza organizowana przez Powiatowy Urząd Pracy w Opolu, która ma przybliżyć młodym ludziom specyfikę i różnorodności lokalnego rynku pracy, a co za tym idzie - wskazać wyzwania i szanse na rozwój osobisty i zawodowy.

Gośćmi tegorocznej edycji festiwalu, który odbył się w czwartek 26 listopada w CWK w Opolu, byli Piosenkarz Rafał Brzozowski, podróżnik Jan Mela i prezenter telewizyjny Maciej Orłoś. W programu imprezy zaplanowano spotkania z pracodawcami, specjalistami zajmującymi się rynkiem pracy oraz osobami, które skutecznie pokierowały własną karierą, odnosząc sukces, co ma zainspirować młodych ludzi do planowania własnej przyszłości.

Na takiej imprezie nie mogło zabraknąć Zespołu Szkół Elektrycznych z Opola. Elektryczniak miał swoje stoisko, na którym prezentował możliwości kształcenia; zwiedzający mieli również okazję poznać ofertę zajęć pozalekcyjnych stwarzających możliwości rozwoju pasji i zainteresowań w naszej szkole.

Elektryczniak na stoisku reprezentowali uczniowie klas teleinformatycznych, 3CT: Remigiusz Jarosławski, Fabian Lisowski oraz klasy 2CT: Agnieszka Ksiądzyna, Michał Krzechki, Kacper Duda. Dodatkowo na festiwalu pojawiły się klasy 1et i 1ft wraz z wychowawczyniami Marią Kowalską, Agnieszką Świsulską oraz doradcą zawodowym Krzysztofem Kamieniakiem. Uczniowie uczestniczyli w spotkaniach i wykładach, oglądali stoiska pracodawców i uczelni  wyższych, bowiem na planowanie swojej kariery zawodowej nigdy nie jest za późno.