Spektakl przygotowany przez koło teatralne wyróżniony na V Opolskim Festiwalu Spektakli Profilaktycznych

maski teatr

Co chwilę zaglądasz w ekran telefonu komórkowego. Pierwsze, co robisz po przyjściu do domu, to włączenie komputera (o ile był w ogóle wyłączony). Posiłki jesz w swoim pokoju, bo nie można przerywać gry. Jeśli zdarza Ci się wyjść gdzieś ze znajomymi, to i tak ciągle śledzisz na komórce to, co pojawia się w Internecie, piszesz komunikaty, przeglądasz strony…

Znajome? Tak zachowuje się bohater przedstawienia „Pobierz życie”, które przygotowali członkowie szkolnego koła teatralnego „TranzySTORY” na V Opolski Festiwal Teatrów Profilaktycznych, który odbył się w środę, 25 listopada 2015 r. W przestrzeni Teatru EkoStudio spotkali się młodzi aktorzy ze szkół podstawowych, ponadgimnazjalnych oraz świetlic środowiskowych, którzy mieli coś ważnego do powiedzenia na tematy, które dotykają młodych ludzi.

Tym razem scenariusz przygotowany przez naszych aktorów poruszał problem zatracania się w wirtualnej rzeczywistości i trudności w budowaniu więzi w realnym świecie. Uzależnienie od komputera, telefonu komórkowego i innych gadżetów elektronicznych to zjawisko, który dotyka coraz więcej młodych ludzi.

Zrealizowany przez koło teatralne spektakl zwrócił uwagę jury swoją ciekawą, nietypową formą. Spektakl w pewnym momencie okazał się… próbą tego spektaklu. Świat teatru pomieszał się z realnym, tak jak bohaterowi zaczęły mylić się fikcja z rzeczywistością. Był czas na śmiech i na refleksję – i takie reakcje wywołało nasze przedstawienie.

W spektaklu udział wzięli:

Arkadiusz Konieczny (3gt), Michał Jaroszczuk, Wojciech Tokarczyk, Marcin Zalewski (z klasy 3at), Krzysztof Toch (1at) oraz Beata Peczeniuk. Obsługę techniczną zapewnił David Kawa (3gt).

kolo teatralne1

Scenariusz: Arkadiusz Konieczny, Wojciech Tokarczyk, Krzysztof Toch

Muzyka: Marcin Zalewski

Reżyseria: Beata Peczeniuk.

teatr dyplom

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH NA ZAJĘCIA KOŁA TEATRALNEGO! SPOTYKAMY SIĘ W PIĄTKI O GODZINIE 14.50 W SALI NR 12.

O Festiwalu możecie również przeczytać:

oraz w weekendowym wydaniu Nowej Trybuny Opolskiej (28-29 listopada 2015r.)