OPOLCON po raz trzeci w Elektryczniaku

Już po raz trzeci w Zespole Szkół Elektrycznych w Opolu odbył się OPOLCON, który jest konwentem fanów fantastyki organizowanym przez Opolski Klub Fantastyki Fenix oraz naszą szkołę. Konwent miał miejsce w dniach 20-22 listopada 2015 r. W tym roku gospodarzem konwentu był także Zespół Szkół Ekonomicznych w Opolu.

Gośćmi specjalnymi obecnymi na OPOLCONIE byli:

Jacek Komuda – polski pisarz i historyk, który zadebiutował na łamach „Fantastyki” opowiadaniem Czarna Cytadela.

Michał Cetnarowski – autor wielu opowiadań publikowanych miedzy innymi w „Nowej Fantastyce”, „Sciencie Fiction” oraz „Magazynie Fantastycznym”.

Paweł Majka – pisarz specjalizującysię w fantastyce, dziennikarz i pracownik mediów. Swoje opowiadania i teksty publikował w czasopismach: „Nowa Fantastyka”, „Science Fiction, „Fantasy i Horror”, „Fantasy & Science Fiction” (edycja polska), „Czas Fantastyki”.

Johnny Walker (Tadeusz Kuzebski), autor powieści fantastycznych oraz przygodowych, a także opowiadań sensacyjnych. Swój debiut pisarski rozpoczął w roku 2011r. wraz z wydaniem serii powieści „Survival War.

Jakub „Dem” Dębski - twórca komiksowy tworzący od 2004 roku. Popularność przyniosły mu komiksy internetowe, m.in seria "Duże Ilości Naraz Psów". Znany za specyficzny humor i patyczkowaty sposób rysowania. Tworzy też w serwisie YouTube, gdzie stał się popularny za serię "Ogarnij się".

Michał Cholewa - pisarz specjalizujący się w militarnej science fiction, wieloletni działacz fandomu.

Podczas konwentu można było miedzy innymi spotkać się z pisarzami science fiction, zagrać w różnego rodzaju gry zarówno planszowe jak i komputerowe, zobaczyć jak działają drukarki 3D oraz zobaczyć pokaz fechtunku średniowiecznego.

opolcon0

Uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych byli wolontariuszami odpowiedzialnymi za przebieg konwentu.

Patronat honorowy nad tegorocznym OPOLCONEM objął WOJEWODA OPOLSKI, PREZYDENT MIASTA OPOLA oraz MARSZAŁEK WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO.