Festiwal Pieśni Patriotycznej w Opolu

Pieśni patriotyczne i piosenki wojskowe stanowią piękną lekcję polskiej historii.

Pieśni patriotyczne potrafią nas wzruszyć do łez i obudzić jakąś szlachetną część naszej natury. W Polsce powstały wspaniałe pieśni patriotyczne i piosenki wojskowe, które przez pokolenia zagrzewały nas do walki. Również dziś, gdy żyjemy w wolnej Polsce, piosenki patriotyczne rozgrzewają w nas miłość do ojczyzny. Pieśni patriotyczne i piosenki żołnierskie są pamiątką po ludziach, którzy oddali życie za wolną Polskę, dlatego musimy pielęgnować nasze piękne pieśni patriotyczne i piosenki wojskowe, gdyż są one czasem jedyną mogiłą poległych bezimiennych żołnierzy.

Uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy wzięli udział w Festiwalu Pieśni Patriotycznej, zorganizowanym przez Gimnazjum nr 6 w Opolu. Wystąpiło wielu wykonawców, chóry, duety i soliści prezentując bardzo wysoki poziom artystyczny i zaangażowanie. Zgromadzona licznie publiczność miała okazje zapoznania się z długą listą piosenek i pieśni o tematyce patriotycznej i żołnierskiej. Piosenki, które każdy Polak znać albo chociaż słyszeć powinien. Były pieśni pochodzące z najróżniejszych okresów historycznych od pieśni rycerskich aż po czasy współczesne, przyśpiewki partyzanckie z czasów II wojny światowej, pieśni legionowe, pieśni konspiracyjne żołnierzy wyklętych.

Reprezentantami naszej Szkoły na Festiwalu Pieśni Patriotycznej byli uczniowie klasy 2ET. W wykonaniu Damiana Jazienickiego z akompaniamentem akordeonu Grzesia Kuryłły usłyszeliśmy pieśń „ My pierwsza Brygada”.

Zapraszam do zapoznania się z długą listą piosenek i pieśni o tematyce patriotycznej i żołnierskiej. Piosenki, które każdy Polak znać albo chociaż słyszeć powinien. Znajduje się tutaj lista kilkuset pieśni pochodzących z najróżniejszych okresów historycznych od pieśni rycerskich aż po czasy współczesne. Znajdziecie tutaj przyśpiewki partyzanckie z czasów II wojny światowej, pieśni legionowe, pieśni konspiracyjne żołnierzy wyklętych, pieśni śpiewane przez internowanych w stanie wojennym.

Czytaj więcej na: http://prawicowyinternet.pl/piesni-patriotyczne/