CYBERPRZEMOC

stop cyberprzemocy

W dniu 16.11.2015 r. gościliśmy w naszej szkole Pana Dariusza Janura ze Straży Miejskiej w Opolu, który przeprowadził cykl zajęć na temat cyberprzemocy dla uczniów klas pierwszych i drugich ( łącznie dla ponad 200 uczniów).

Nasz gość scharakteryzował zjawisko cyberprzemocy, które może wyrządzić ogromne szkody. Przemoc ta jest bardzo dotkliwa, ponieważ kompromitujące materiały, ukradkiem zrobione zdjęcia, nagrane na telefon komórkowy filmiki docierają za pomocą sieci do wielu osób. Jeśli cyberprzemocą zostanie dotknięta osoba wrażliwa, może to spowodować u niej głębokie problemy psychiczne.

Prowadzący radził, co robić żeby nie zostać ofiarą cyberprzemocy, jak postąpić będąc świadkiem takiej formy przemocy oraz gdzie szukać pomocy, gdy staniemy się ofiarą agresji w sieci.

Ofiary lub świadkowie cyberprzemocy powinni szukać wsparcia – porozmawiać z rodzicami, pedagogiem, wychowawcą bądź inną osobą dorosłą. Razem łatwiej rozwiązać problem.

Zorganizowane zajęcia cieszyły się wśród młodzieży dużym zainteresowaniem i spełniły ich oczekiwania. Zaciekawienie tematem, duży profesjonalizm prowadzącego, stworzenie miłej atmosfery podobały się naszym uczniom.