Przedstawiciele Sądu Okręgowego w Opolu z wizytą w Elektryczniaku

8 października 2015r. w murach naszej szkoły mieliśmy okazję gościć Panią Ewę Kosowską – Korniak z Biura Prasowego opolskiego Sądu Okręgowego oraz Panią Natalię Ognisty – psychologa.

Tematyką spotkania były skutki prawne czynów zabronionych, ze szczególnym uwzględnieniem cyberprzemocy oraz stalkingu, które to zjawiska są zmorą współczesności.

Spotkanie zapoczątkował przejmujący, krótki film, opowiadający trudną sytuację młodej Kanadyjki,  która stała się ofiarą cyberprzemocy, co doprowadziło do załamania psychicznego dziewczyny. Stosowny komentarz do filmu poczyniła Pani psycholog Natalia Ognisty.

Pani Ewa Kosowska – Korniak zwróciła uwagę uczniów klas 1ct, 1ft, 2ft,  na  sankcje, jakie  niesie za sobą nieostrożne i nieprzemyślane umieszczanie wpisów i zdjęć w Internecie. Przybliżyła także młodzieży jakie kary grożą za pomówienia i podała przykłady kiedy z taką sytuacją mamy do czynienia.

Ciekawostką spotkania  okazały się przyniesione przez Panie atrybuty sędziego takie jak: toga, łańcuch czy młotek. Uczniowie, którzy zechcieli  pozostać  kilka minut po prelekcji, mieli okazję przymierzyć  ww akcesoria i wczuć się w rolę sędziego czy adwokataJ.