Światowy Dzień Monitoringu Wód

25 września uczniowie klasy IF uczestniczyli w organizowanym przez ANIMEX foods Światowym Dniu Monitoringu Wód (World Water Monitoring Day).

Pod okiem pracowników oraz zaproszonych gości, nasi uczniowie, za pomocą specjalnych testów pomiarowych, badali wodę rzeki Malina. Badania prowadzono pod kątem takich parametrów jak temperatura, zawartość tlenu, pH oraz mętność. Wyniki badań zostały zapisane i będą porównane z wynikami z lat ubiegłych w celu oceny stanu czystości rzeki.

Następnie młodzież uczestniczyła w teście wiedzy ekologicznej, reprezentując bardzo wyrównany i wysoki poziom. Po etapie pisemnym,10 uczestników zakwalifikowało się do etapu ustnego, którego zwycięzcą został Norbert Świtała. Nagrody zwycięzcom wręczył dyrektor zarządzający ANIMEX foods Oddział Opole – Pan Piotr Szerszunowicz.

Wszystkim zmaganiom uczniów Elektryczniaka przyglądali się i kibicowali zaproszeni goście, przedstawiciele administracji publicznej: Urząd Miasta Opola reprezentowały Panie: Kamila Wnuk-Skóbel oraz Aneta Witsanko, Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Opolu: Pani Małgorzata Drozdek i Pani Aleksandra Walos, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Opolu: Pani Agnieszka Sobolewska.

Bardzo dziękujemy za możliwość udziału w obchodach Światowego Dnia Monitoringu Wód całemu zespołowi organizacyjnemu : Pani Dorocie Zwarycz-organizatorce prowadzącej spotkanie, Pani Iwonie Kawce – organizatorce, Pani Barbarze Gibek czuwającej nad przeprowadzeniem analiz i badań chemicznych, Pani Agnieszce Młynarskiej, sprawującej nadzór BHP oraz Panu Januszowi Białkowi odpowiedzialnemu za nadzór techniczny imprezy.