Ameryka w Elektryczniaku

Uczniowie klas 1ft,3gt, 4dt oraz 2bt mieli ogromną przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z niezwykłym gościem, które odbyło się 29.09.2015 r. Dzięki uprzejmości Pani Moniki Rozwarzewskiej, naszą szkołę odwiedził Pan Neil Fleischauer, który przez wiele lat był dyrektorem szkoły w Stanach Zjednoczonych w stanie Kolorado.

Podczas spotkania z młodzieżą p. Neil opowiadał przede wszystkim o różnicach między amerykańskim a polskim systemem edukacji i ku zaskoczeniu części uczniów stwierdził, że nasz jest bardziej efektywny i lepiej zorganizowany. Ponadto mieliśmy okazję usłyszeć opinię o Polsce i Polakach z perspektywy osoby patrzącej na nasz kraj przez pryzmat kilkunastu wizyt. Ponownie usłyszeliśmy, że zmiany zachodzące w każdej dziedzinie życia są niezwykłe i wyjątkowe, a sam nasz gość był pod wielkim wrażeniem tempa transformacji.

Podczas spotkania nasi uczniowie mieli możliwość zadania kilku pytań, dzięki którym dowiedzieliśmy się więcej na temat problemów w Ameryce tj. rasizm, przemoc w szkołach czy otyłość. A ci, którzy w przyszłości chcieliby studiować w Stanach już teraz wiedzą co trzeba zrobić, aby spełnić swoje marzenia. S

potkanie było niezwykłą okazją do poszerzenia swojej wiedzy, zetknięcia się z innym punktem widzenia na Polskę oraz świetną szansą na poćwiczenie swojej znajomości języka angielskiego.