Pierwsza akcja ,,Młoda krew ratuje życie” za nami

W środę, 23 września 2015r., na terenie naszej Szkoły pierwszy raz w nowym roku szkolnym 2015/2016 została przeprowadzona akcja oddawania krwi „Młoda krew ratuje życie”. Głównym organizatorem tego przedsięwzięcia było Szkolne Koło PCK oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu. Honorowy patronat nad szlachetną zbiórką krwi objął Dyrektor Szkoły Dariusz Dobrowolski.

Akcja nie odbyłaby się, gdyby nie zaangażowanie niezastąpionych wolontariuszy z klasy 2GT: Fabiana Komora, Krystiana Karcza, Dawida Kaluży, Eryka Kwaśniaka i Damiana Ułana, którym serdecznie za włożoną pracę w przygotowanie całej akcji dziękujemy. Jednak najważniejsi byli anonimowi dawcy- młodzież Zespołu Szkół Elektrycznych, która zgłosiła się aby podzielić się tym cennym darem jakim jest krew. Po oddaniu krwi każdy dawca otrzymywał przepyszne czekolady oraz upominek od organizatorów, natomiast posiłek regeneracyjny oraz owoce to wsparcie Rady Rodziców, za które jesteśmy bardzo wdzięczni.

Chętnych uczniów do oddania krwi było ponad 30. Ostatecznie tego dnia krew oddało 30 osób, udało się pobrać 13,5 litra krwi.

Bardzo serdecznie wszystkim dziękujemy i zapraszamy już na kolejne akcje, które odbędą się w następujących terminach: 25.11.2015r., 27.01.2016r., 23.03.2016r., 25.05.2016r.

Wszystkim uczniom krwiodawcom oraz organizatorom akcji "Młoda krew ratuje życie" w naszym Zespole Szkół Elektrycznych przekazuję serdeczne podziękowania i zapraszam do udziału w kolejnych takich akcjach.

Dyrektor Dariusz Dobrowolski