Elektryczniak i Europejski Dzień Języków 2015

europejski dzien jezykow 2015

Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu, Niemieckie Towarzystwo Oświatowe, Goethe Institut w Krakowie oraz Wydawnictwo PEARSON było organizatorami wojewódzkiej konferencji nauczycieli języków obcych, która odbyła się 28 września w RCRE w Opolu. Nauczyciele wysłuchali wykładów na temat prawa oświatowego, kwalifikacji do nauczania języków obcych, roli języka niemieckiego, a po przerwie uczestniczyli w warsztatach metodycznych.

Tradycyjnie w konferencji brali udział również uczniowie naszej szkoły, którzy przedstawili program artystyczny przygotowany pod opieką Pani Grażyny Łomny. Uczestnicy konferencji wysłuchali melodii z różnych zakątków świata, wykonanych po mistrzowsku na akordeonie przez Grzegorza Kuryłę ucznia klasy II E.

Po wykładzie dyrektora Instytutu Goethego w Krakowie, pana Schmidta, wystąpili uczniowie klasy IIG Rafał Kaufman oraz Fabian Komor recytując w języku niemieckim nagrodzone w Konkursie Recytatorskim wiersze. Piosenkę w języku angielskim wykonał Damian Jazienicki z klasy IIE. Wszyscy nagrodzeni zostali gromkimi brawami.

Dziękujemy naszym artystom za promowanie Szkoły w mieście.