Energetab – największe w Polsce targi w branży energetycznej

akademia el12 relpol

Ponad osiem lat trwa współpraca pomiędzy Zespołem Szkół Elektrycznych a Przedsiębiorstwem el12. Niestrudzonym orędownikiem tej współpracy ze strony Przedsiębiorstwa el12 jest Prezes Zarządu Bronisław Fryt (absolwent Elektryczniaka), natomiast uczestnikami programu Akademia el12 mogą być nauczyciele i uczniowie: Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu, Zespołu Szkół nr 4 z Wrocławia a od 1 września 2014 również z Zespołu Szkół Elektrycznych nr 1 z Krakowa i Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych z Katowic.

Organizator podejmuje różnorodne działania przy współudziale partnerów handlowych:

• konkursy i zadania na platformie internetowej
  • organizację prezentacji i szkoleń poszerzających wiedzę o renomowanych producentach i ich produktach
  • organizację wycieczek edukacyjnych dla najbardziej aktywnych uczestników programu
  • inne niestandardowe działania.

W roku szkolnym 2015/16 pierwszym akcentem współpracy jest sponsorowana przez firmę „Relpol” wycieczka klasy 3B i 2B na Międzynarodowe Targi Energetyczne „Energetab 2015” – 16 września 2015.

Ekspozycja targowa obejmowała następujące obszary tematyczne:

• przesył, dystrybucję i rozdział energii elektrycznej i cieplnej
  • wytwarzanie energii elektrycznej i cieplnej
  • elektrotechnikę i elektronikę przemysłową

Opiekunami wycieczki ze strony Przedsiębiorstwa el12 były panie Barbara Porzycka i Katarzyna Skonecka, natomiast ze strony Zespołu Szkół Elektrycznych Gerard Blozik i Joachim Strzałka. Już dzisiaj jesteśmy zainteresowani udziałem w 29. Międzynarodowych Energetycznych Targach Bielskich, które odbędą się w dniach 13–15 września 2016 r.

Uczniów zapraszamy do logowania się na stronę firmy el12 (www.akademiael12.pl/) a następnie do udziału w programie „Akademia el12”. Na najlepszych czekają nagrody fundowane przez firmę, roczne stypendium jak również uznanie aktywności przez nauczycieli przedmiotów zawodowych.