Akademia Bezpiecznego Kierowcy

W dniu 17.09.2015r. uczniowie klasy 3 ft brali udział w Akademii Bezpiecznego Kierowcy zorganizowanej przez Opolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

W programie eventu znalazł się m.in. pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadzony przez Komendę Państwowej Straży Pożarnej z Opola oraz wykład podinsp. Macieja Milewskiego z Komendy Głównej Policji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, dzięki którym uczniowie mieli możliwość przypomnienia sobie podstawowych zasad dotyczących zachowania bezpieczeństwa na drodze, a także sposobów i metod udzielania pomocy w razie wypadku.

Podczas akademii nie zabrakło również innych atrakcji. Największe zainteresowanie wśród uczestników spotkania wzbudziła symulacja dachowania, obrazująca znaczenie prawidłowego zapięcia pasów dla bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów pojazdu podczas dachowania i zderzenia.

Ponadto uczniowie naszej szkoły mogli skorzystać z jazdy na trolejach symulujących wpadanie samochodem w poślizg oraz uczestniczyć w budzącym emocje pokazie ewolucji na quadzie w wykonaniu Leo Stunta.

Uczestnictwo uczniów w imprezie zorganizowanej przez opolski WORD miało duży wymiar dydaktyczny głównie poprzez wpływ na kształtowanie właściwych postaw i posługiwanie się wyobraźnią podczas uczestnictwa w ruchu drogowym.