Elektryczniak wyróżniony w konkursie "Młoda krew ratuje życie"

krew

03.09.2015r. w Sali Herbowej Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyło się podsumowanie etapu Okręgowego XII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych, Policealnych i Pomaturalnych oraz Uczelni Wyższych w Honorowym Krwiodawstwie pod hasłem ,,Młoda Krew Ratuje Życie”. Zespół Szkół Elektrycznych zajął IV miejsce w kategorii ilość oddanej krwi uzyskując wynik 104,76 litra, a na uroczystości reprezentowali go Pan Dyrektor Dariusz Dobrowolski, Bożena Tulkis- opiekun Szkolnego Koła PCK, Kamil Wencel uczeń klasy IV b oraz Rafał Waloch z klasy IV f. Turniej trwał od 01.09.2014r. do 25.06.2015r.

Patronat nad tą edycją  objęli: p. Ryszard Wilczyński- Wojewoda Opolski, p. Halina Bilik- Opolska Kurator Oświaty, p. Andrzej Buła- Marszałek Województwa Opolskiego, p. Arkadiusz Wiśniewski- Prezydent Miasta Opola. Współorganizatorem Turnieju było Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu. Do turnieju zgłosiło się 30 szkół ponadgimnazjalnych, policealnych i pomaturalnych oraz 2 uczelnie wyższe. Ogółem zebrano 1367,460 litrów krwi.

krew 2015

Kierujemy gorące podziękowania do naszej wspaniałej młodzieży za ten ogromny dar serca jakim jest krew. Bardzo dziękujemy również Panu Dyrektorowi Dariuszowi Dobrowolskiemu za okazaną pomoc i wsparcie, bez których nie byłby możliwy nasz sukces. Dzięki takiej działalności idea krwiodawstwa jest jednym z najważniejszych działań czerwonokrzyskich w naszej szkole i ma ogromny wpływ w kształtowaniu u młodzieży postaw niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.