Rozpoczęcie roku szkolnego i spotkanie z rodzicami uczniów klas pierwszych

Pierwszego września 879 uczniów rozpoczęło nowy rok szkolny w Opolskim Elektryczniaku. Wśród nich 247 to uczniowie klas pierwszych, którzy uczyć się będą Publicznym Technikum nr 5 oraz Publicznej Zasadniczej Szkole Zawodowej nr 3. Nowością w tym roku szkolnym jest otwarcie klasy politechnicznej – 1ET (technik elektronik i technik informatyk).

Następnego dnia w murach naszej szkoły gościliśmy Rodziców uczniów klas pierwszych. Przybyli licznie, ciekawi nowego środowiska swoich dzieci oraz wymagań, z którymi będą się zmagać ich pociechy. Zebranych serdecznie przywitał dyrektor szkoły Dariusz Dobrowolski, który przedstawił historię najlepszej na Opolszczyźnie szkoły technicznej. Zaprezentował kierunki kształcenia, zwrócił uwagę na zajęcia pozalekcyjne, które dobitnie świadczą o tym, iż „Opolski Elektryczniak” to szkoła z pasją, w której uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania.

Rodzice zapoznani zostali z wynikami egzaminów zewnętrznych, które świadczą o wysokim poziomie nauczania w szkole. Następnie przedstawiony został zespół kierowniczy szkoły, wychowawcy klas, przewodniczący zespołów przedmiotowych, nauczyciel bibliotekarz, pedagog i psycholog szkolny, rzecznik praw ucznia, doradca zawodowy oraz pielęgniarka szkolna.

Spotkanie uświetnił koncert szkolnej orkiestry dętej pod batutą Pana Przemysława Ślusarczyka. Następnie Rodzice udali się na spotkanie z wychowawcami klas.