MUZYKA ŁAGODZI OBYCZAJE

Pod takim hasłem odbył się I Festiwal Piosenki Obcojęzycznej pod patronatem Młodzieżowego Domu Kultury i Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim. Uczniowie opolskich szkół ponadgimnazjalnych prezentowali swoje umiejętności i talenty śpiewacze w języku angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim. W Zespole Szkół im.Staszica reprezentowali naszą Szkołę : DAMIAN SCHNOBER z kl.IAT i KAMIL WRZECIONO z kl.IIAT.

Damian zaśpiewał piosenkę w j.angielskim "Living next door to Alice" i otrzymał wyróżnienie za spontaniczne,ładne wykonanie tej piosenki. Również Kamil ze swoim zespołem VIKTORIA za wykonanie piosenki w języku niemieckim "Verbobt-verloren" otrzymał wyróżnienie za interpretację - jako jedyny zespół śpiewający w języku niemieckim. Tym razem dziewczyny zdobyły trzy pierwsze nagrody: 1-miejsce Joanna Trojak z ZSZ im.Staszica 2-miejsce Paulina Burzyńska z Liceum Plastycznego 3-miejsce Zofia Kubiak z ZS Ekonomicznych w Opolu. Gratulujemy talentów i zachęcamy do udziału w następnych imprezach. WARTO ZNAĆ JĘZYKI OBCE!