Zakończenie roku szkolnego w Elektryczniaku

26 czerwca 2015 r. uczniowie „Opolskiego Elektryczniaka” po całym roku pracy zakończyli rok szkolny. Tradycyjnie już młodzież, grono pedagogiczne, dyrekcja uczestniczyli we mszy świętej, która została odprawiona o godz. 8.00 w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła. Następnie o godz. 9.00 na boisku szkolnym odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego, którą poprowadził uczeń klasy 2FT Błażej Szymański, a na którą przybyli zaproszeni goście - przedstawiciele Centrum Elektrycznego El 12.

Na wstępie zabrał głos Pan dyrektor Dariusz Dobrowolski, który w swoim wystąpieniu podsumował kończący się rok szkolny, przypomniał sukcesy i osiągnięcia uczniów. Następnie Pan dyrektor podziękował nauczycielom i wychowawcom za trud włożony w nauczanie i wychowanie, rodzicom za wsparcie i pomoc dla szkoły. Podziękowania skierował również do swoich współpracowników – wicedyrektorów i kierowników. Życząc młodzieży udanych wakacji przypomniał zasady bezpieczeństwa na drogach, kąpieliskach, w pracy.

Po wysłuchaniu kilku utworów muzycznych w wykonaniu naszej orkiestry Pan dyrektor wręczył 42 uczniom świadectwa z wyróżnieniem i pamiątkowe tarcze za bardzo dobre wyniki w nauce. Najwyższą średnią w szkole – 5,36 uzyskał uczeń klasy 1GT Rafał Kaufman. Ponadto uczniowie zostali nagrodzeni za sukcesy odniesione w konkursach, olimpiadach i zawodach sportowych. Nagrodę dyrektora szkoły odebrali także nauczyciele: Pani Agnieszka Nowak oraz Pan Piotr Muszyński.

Przedstawiciele firmy EL12 wręczyli uczniom nagrody za udział w Akademii El12. Otrzymali je Bartosz Kostyrka (1BT), Grzegorz Waligóra (1GT), Bartłomiej Banera (1BT). Nagrodę główną w postaci stypendium otrzymał Robin Schybol z klasy 1GT.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego uświetnił występ szkolnej orkiestry dętej pod batutą Pana Przemysława Ślusarczyka. Następnie młodzież spotkała się z wychowawcami.