"Młoda krew ratuje życie" - Elektryczniaku to szlachetny obowiązek

10.06.2015r. w Zespole Szkół Elektrycznych po raz piąty w tym roku szkolnym odbyła się akcja zbiórki krwi pt. ,,Młoda krew ratuje życie”. Do oddania krwi zgłosiło się 25 uczniów, z czego po badaniach lekarskich 23 uczniów dopuszczono do oddania krwi. Łącznie pobrano 10,35 litra. Każdy kto oddał krew, mógł liczyć na słodki poczęstunek i energetyczne czekolady. Po takim wysiłku nie trzeba było liczyć kalorii. Oddając pół litra krwi traci się 4500 kalorii.

To ostatnia z planowanych w tym roku szkolnym akcji pobierania krwi, jaką przeprowadziliśmy w naszej szkole. Większość uczniów, którzy wzięli udział w akcji, oddaje krew regularnie. Mamy również nadzieję, że w szeregi "darczyńców życia” wstąpi coraz to większa rzesza naszych uczniów, która bezinteresownie będzie chciała pomóc drugiemu człowiekowi i podzielić się cząstką siebie.

Kolejny już raz gorące podziękowania kierujemy do naszej wspaniałej młodzieży, dzięki której można było przeprowadzić akcję ratującą życie wielu osób i mamy ogromną nadzieję, że z każdym następnym razem chętnych do podjęcia najszlachetniejszej inicjatywy w ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego w naszej szkole będzie coraz więcej.