ELEKTRYCZNIAK W MONITORINGU PPKZ

1 września 2012 r. Ministerstwo Edukacji Narodowej rozpoczęło reformę szkolnictwa zawodowego. Szkoły zawodowe zostały zobligowane do opracowania programów nauczania opartych na nowych podstawach programowych kształcenia w zawodach (PPKZ). Na wniosek Opolskiego Kuratora Oświaty, Zespół Szkół Elektrycznych w Opolu został włączony do monitorowania procesu PPKZ. Przez okres dwóch lat przedstawiciele naszej szkoły: Rafał Olender i Joachim Strzałka uczestniczyli w seminariach związanych z pilotażem narzędzi badawczych w ramach projektu „Monitorowanie i doskonalenie procesu wdrażania podstaw programowych kształcenia w zawodach”. Dyrektor i nauczyciele naszej szkoły wypełniając szereg ankiet uczestniczyli w pogłębionym monitoringu wdrażania PPKZ.

28 maja w Warszawie na kolejnym spotkaniu dyrektorów szkół uczestniczących w projekcie systemowym „Grupy G48” zostały zaprezentowane rezultaty projektu „Monitorowanie i doskonalenie procesu wdrażania podstaw programowych kształcenia w zawodach”.

monitorowanie

Oficjalne „Podziękowanie dla Pana Dyrektora Dariusza Dobrowolskiego za aktywny udział Zespołu Szkół Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki w Opolu w realizacji projektu Monitorowanie i doskonalenie procesu wdrażania podstaw programowych kształcenia w zawodach” odebrał wicedyrektor Joachim Strzałka.