III GOSŁAWICKI WIECZÓR Z NAUKĄ

12 czerwca br. w PSP nr 25 w Opolu odbył się III Gosławicki Wieczór z Nauką. Wzięli w nim udział pracownicy uniwersytetu i politechniki, którzy przedstawili zgromadzonym doświadczenia z dziedziny chemii i fizyki. Zainteresowały one nie tylko dorosłych, ale przede wszystkim najmłodszych uczestników wieczoru. Przedstawiciele Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu - pan Piotr Muszyński w raz z uczniami 2 klasy teleinformatyka Maciejem Krzywy i Remigiuszem Deblessem prezentowali techniczne możliwości układów komutacyjnych. Dzieci i młodzież bardzo chętnie oblegały stanowisko przygotowane przez uczniów naszej szkoły, zapoznając się z usługami oferowanymi przez operatorów telekomunikacyjnych. Wieczór cieszył się dużym zainteresowaniem. Świadczą o tym uśmiechnięte dzieciaki, które z ciekawością obserwowały przedstawiane doświadczenia i prezentacje oraz z dużym zaangażowaniem brały udział w przygotowanych konkursach.

Organizatorem imprezy, było Stowarzyszenie dla Gosławic, realizujące zadanie współfinansowane przez Urząd Miasta Opola. Uczniowie PSP nr 25 w Opolu, bardzo gorąco dziękują wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania imprezy.