Klasa politechniczna w Zespole Szkół Elektrycznych im. T. Kościuszki w Opolu

po

W wyniku długotrwałych rozmów prowadzonych pomiędzy władzami Politechniki Opolskiej i dyrektorem Zespołu Szkół Elektrycznych im. T. Kościuszki w Opolu ustalono, że w roku szkolnym 2015/2016 w Publicznym Technikum nr 5 zostanie utworzona klasa politechniczna. Szczęśliwym oddziałem będzie klasa 1ET w zawodzie technik elektronik.

W ramach współpracy z Politechniką udało się ustalić, że część zajęć prowadzona będzie przez wykładowców Politechniki Opolskiej w szkole, z możliwością korzystania z laboratoriów i pracowni wyższej uczelni. Najzdolniejsi uczniowie klasy elektronicznej będą mogli uczestniczyć razem ze studentami w zajęciach kół naukowych.
W przyszłości finaliści i laureaci czterech wielkich zawodowych olimpiad otrzymają indeks Politechniki Opolskiej.