JAK GŁOSOWAŁ ELEKTRYCZNIAK ?

Za nami pierwsza tura wyborów prezydenckich. Wiemy, którzy z kandydatów spotkają się w II turze, aby ostatecznie zawalczyć o urząd Prezydenta RP.

Który z kandydatów wygrałby I turę, gdyby decydowali o tym uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych?

30 kwietnia w naszej Szkole, z inicjatywy Szkolnego Klubu Europejskiego „Euroelektryk” oraz Samorządu Uczniowskiego, odbyły się Wybory na Prezydenta RP. Szkoła przyłączyła się do akcji organizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej - "Młodzi Głosują".

W tym dniu, wraz z 1400 innymi szkołami w całej Polsce, mięliście możliwość sprawdzić się jako pełnoprawni obywatele, mogąc zagłosować na jednego z 11 kandydatów na Prezydenta RP.

Frekwencja dopisała, a wszyscy uczniowie spisali się bardzo dojrzale.

W Komisji Wyborczej zasiedli: Róża Orłowska, Sebastian Pawlita, Krystian Karcz, Adrian Szwalbe, Krzysztof Szymczak i Marcin Nowak.

W sumie oddano 631 głosów ważnych, 12 głosów nieważnych.

Gdyby te wybory nie stanowiły tylko rodzaju sondażu, to do drugiej tury przeszliby Janusz Korwin-Mikke oraz Paweł Kukiz.

A oto pełne wyniki:

1. Braun Grzegorz Michał 15 głosów

2. Duda Andrzej Sebastian 39 głosów

3. Jarubas Adam Sebastian 0 głosów

4. Komorowski Bronisław Maria 86 głosów

5. Korwin-Mikke Janusz Ryszard 220 głosów

6. Kowalski Marian Janusz 10 głosów

7. Kukiz Paweł Piotr 197 głosów

8. Ogórek Magdalena Agnieszka 30 głosów

9. Palikot Janusz Marian 7 głosów

10.Tanajno Paweł Jan 10 głosów

11. Wilk Jacek 5 głosów

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji i zapraszamy do urn 24 maja, nie ważne czy głosować będziecie sami czy jeszcze towarzyszyć będziecie rodzicom. Pamiętajcie o naszym haśle: NIE BĄDŹ DURNY - IDŹ DO URNY!

Wybory przeprowadziły: Katarzyna Dworaczyńska (opiekunka Szkolnego Klubu Europejskiego "Euroelektryk") oraz Katarzyna Mansfeld (opiekunka Samorządu Uczniowskiego).