Pożegnanie absolwentów Opolskiego Elektryczniaka

24 kwietnia w odświętnie udekorowanej sali gimnastycznej odbyło się pożegnanie tegorocznych absolwentów Publicznego Technikum Nr 5, Uzupełniającego Technikum Elektrycznego dla Dorosłych i Publicznego Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych Nr 2, które prowadził Błażej Szymański uczeń klasy 2ft.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście – Pan Mariusz Lorenc – Przewodniczący Rady Rodziców, ks. Rudolf Świerc – Proboszcz Parafii św. Apostołów Piotra i Pawła, rodzice i nauczyciele. Na wstępie dyrektor szkoły Pan Dariusz Dobrowolski przywitał zaproszonych gości, pogratulował absolwentom ukończenia najlepszej na Opolszczyźnie szkoły technicznej. Podziękował za liczny udział w konkursach, olimpiadach i turniejach sportowych. Życzył powodzenia na egzaminie maturalnym i potwierdzającym kwalifikacje zawodowe. Pan dyrektor zwrócił się również do rodziców, podkreślając ich wkład w wychowanie i kształcenie oraz pogratulował uzyskania przez pociechy świadectw z wyróżnieniem. Gratulacje przekazał również nauczycielom i wychowawcom.

Następnie głos zabrali zaproszeni goście. Pan Mariusz Lorens i ks. Rudolf Świerc pogratulowali absolwentom ukończenia szkoły i życzyli powodzenia na egzaminie maturalnym i zawodowym.

Kolejnym punktem uroczystości było przekazanie sztandaru szkoły. Absolwenci wchodzący w skład pocztu sztandarowego wypełnili swoją misję wzorowo. Przez cztery lata godnie reprezentowali szkołę w różnych uroczystościach. Dyrektor podziękował za zaangażowanie i dokonał przekazania symbolu szkoły uczniom młodszej klasy.

W trakcie uroczystości wyróżnieni zostali absolwenci, którzy ukończyli szkołę z wyróżnieniem oraz Ci, którzy w czasie czteroletniej nauki angażowali się w sprawy związane z życiem szkoły. W Publicznym Technikum Nr 5 świadectwo z wyróżnieniem i medal pamiątkowy z napisem „za bardzo dobre wyniki w nauce” otrzymało 50 absolwentów, a ich rodzice listy gratulacyjne. Kończący szkołę wyróżnieni zostali również za godne reprezentowanie szkoły w konkursach i olimpiadach, uzyskanie tytułu finalisty i laureata, osiągnięcia w zawodach sportowych, działalność w LOK, PCK, szkolnej orkiestrze dętej, promocję szkoły.
Pan dyrektor podziękował również wychowawcom klas za opiekę nad wychowankami. Wszystkie nagrody ufundowane zostały przez Radę Rodziców.

Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna, nad którą czuwały Panie: Katarzyna Mansfeld, Monika Krzeptoń i Sylwia Święć. Na wstępie zabrał głos przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego, który pożegnał starszych kolegów, życząc uzyskania świadectwa dojrzałości, tytułu technika oraz powodzenia w dorosłym życiu. Natomiast przedstawiciel absolwentów w imieniu swoich kolegów podziękował dyrekcji, nauczycielom, wychowawcom, pracownikom szkoły za opiekę, trud i pomoc oraz społeczności uczniowskiej za wspólnie spędzone lata. Część artystyczną – quiz dla absolwentów z wiedzy zawodowej i ogólnej przygotowali uczniowie z klasy 3bt. Uroczystość uświetnił występ szkolnej orkiestry dętej pod batutą Pana Przemysława Ślusarczyka oraz zespołu muzycznego TD3, w skład którego wchodzą absolwenci klasy 4dt. Po zakończeniu uroczystości absolwenci spotkali się z wychowawcami klas.