Franciszkanie w Opolskim Elektryczniaku

W dniach 28-29 kwietnia 2015 naszą szkołę odwiedzili niezwykli i wyjątkowi Goście. Bracia: Makary, Bazyli oraz Artur – ze Zgromadzenia Braci Mniejszych, zwanych popularnie franciszkanami. Ciekawostką jest fakt, że brat Artur jest absolwentem Opolskiego Elektryczniaka (ukończył szkołę w 2010 roku).

Bracia przez dwa dni dzielili się świadectwem swojego życia, opowiadali o pracy z młodzieżą oraz jak wygląda ich codzienność. Franciszkanie prowadzą kuchnie charytatywne, opiekują się dziećmi z ulicy i starszymi ludźmi, pracują na misjach na całym świecie, organizują różne wydarzenia dla młodzieży m.in. Święto Młodzieży na Górze Św. Anny.

Nasi uczniowie z ogromnym zainteresowaniem słuchali świadectwa powołania franciszkańskiego. Spotkanie wpisane było w Rok Życia Konsekrowanego, który obchodzony jest właśnie w tym czasie oraz Tydzień Modlitw o Powołania.

Nasz absolwent brat Artur spotkał się również z wychowawcą klasy oraz z nauczycielami, wspominając ze wzruszeniem czas swojego pobytu w naszej szkole