WYBIERZ SOBIE PREZYDENTA

mlodzi glosuja

Drodzy Uczniowie Elektryczniaka! 30 kwietnia odbędą się w naszej Szkole wybory na Prezydenta RP.

To nie żart ! W tym dniu, każdy z Was niezależnie od wieku może się sprawdzić w tej wielkiej lekcji wiedzy o społeczeństwie. Przystąpiliśmy do programu organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej - "Młodzi Głosują".

W tym dniu wraz z 1400 innymi szkołami w całej Polsce damy Wam możliwość sprawdzić się jako pełnoprawni obywatele. Będziecie mogli zagłosować na jednego z 11 kandydatów na Prezydenta RP.

Nasz lokal wyborczy urządzimy w sali nr 13. Tam też zasiądzie Komisja Wyborcza, która nadzorować będzie prawidłowy przebieg wyborów. Od godz. 9.00 podczas zajęć lekcyjnych będziecie proszeni o zejście całą klasą do sali nr 13. Tam też otrzymacie karty wyborcze na których będą nazwiska kandydatów.

Aby głos był ważny należy zaznaczyć krzyżyk przy jednym nazwisku kandydata i kartę umieścić w urnie wyborczej. Wasze głosy będą ważne, będą pewnego rodzaju sondażem pokazującym poparcie najmłodszej grupy społecznej dla konkretnego kandydata.Będą też "próbą generalną" przed prawdziwymi wyborami 10 maja. A dla tych, którzy do swej 18 - stki muszą jeszcze trochę poczekać będzie to sprawdzian przed dorosłością, której elementem jest świadomość obywatelska.

Wybory organizuje dla Was Szkolny Klub Europejski EUROELEKTRYK i Samorząd Szkolny. Zapraszamy !
I pamiętajcie:  Liczy się każdy głos, a jeśli nie głosujesz to nie narzekaj!