Uczniowie w fabryce silników elektrycznych

Uczniowie klasy IV B technikum i III zasadniczej w zawodzie elektryk celem korelacji teorii z praktyką zwiedzili 25.03.2015 Fabrykę Silników Elektrycznych „BESEL” w Brzegu. Fabryka wchodzi w skład Grupy Cantoni – lidera w produkcji silników elektrycznych w Polsce. Głównym polem działalności BESEL S.A jest produkcja silników indukcyjnych klatkowych w zakresie mocy od 0,04kW do 2,2 kW o bardzo dużej klasie sprawności. Silniki te mają zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu(obrabiarki, urządzenia klimatyzacyjne, wentylatory, pompy, urządzenia automatyki).

Chcemy nawiązać ściślejszą współpracę z Fabrykę Silników Elektrycznych „BESEL” w Brzegu, aby uczniowie Publicznego Technikum nr 5 odbywali praktyki zawodowe w tym zakładzie.