ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

24 marca   2015 roku - w  rocznicę  przysięgi  składanej  Narodowi  na krakowskim rynku przez Tadeusza Kościuszkę  - w Zespole Szkół Elektrycznych w Opolu odbyła się uroczystość Patrona Szkoły. W tym dniu uczniowie klas pierwszych naszej szkoły złożyli ślubowanie, by podkreślić w ten sposób wstąpienie do społeczności szkolnej Zespołu Szkół Elektrycznych noszącego imię tego wielkiego Polaka.

Na wstępie uroczystości zabrał głos Pan dyrektor Dariusz Dobrowolski, który przybliżył zebranym sylwetkę Tadeusza Kościuszki, uświadamiając młodym ludziom, co współczesna młodzież może czerpać z poczynań wielkiego Polaka. Podkreślił również, że osiągnięcia bohatera są między innymi wynikiem uczęszczania do dobrej szkoły – Szkoły Rycerskiej. Pan dyrektor uświadomił młodym ludziom, iż podobnie jak Patron, oni również uczęszczają do bardzo dobrej szkoły – najlepszej na Opolszczyźnie, która jest placówką „ nowoczesną, otwartą, wyposażająca w wiedzę i umiejętności, umożliwiającą młodemu człowiekowi funkcjonowanie we współczesnym świecie”. Pod koniec swojego wystąpienia wyraził zadowolenie, że tak wielu wybrało naszą szkołę, „by w przyszłości tak jak jej Patron odnosić sukcesy w kraju i za granicą”.

Następnie przedstawiciele klas pierwszych w imieniu swoich kolegów złożyli ślubowanie, w którym przyrzekali przestrzegać statutu szkoły, pilnie się uczyć, postępować wzorowo i uczciwie, okazywać szacunek ludziom. Tradycją tego dnia jest również rozstrzygnięcie konkursu wiedzy o Patronie Szkoły, przeprowadzonego przez pana Dariusza Dzionka. Laureatami tegorocznej edycji zostali: Tomasz Książek, Jakub Starosta z klasy 1dt oraz Oskar Zmarzły z 1at. Specjalna nagrodę ufundowaną przez Radę Rodziców otrzymał Adrian Czok z klasy 3DT za napisanie programu "Elektryk Zastępstwa", który ma zadanie usprawnić dostęp do planów zajęć i aktualnych zastępstw.

Uroczystość uświetnił program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy 1at, 1ft, 3ct pod kierunkiem Pani Małgorzaty Jaworskiej – Suwały i Pani Katarzyny Dworaczyńskiej oraz występ szkolnej orkiestry dętej pod batutą Pana Przemysława Ślusarczyka.