Konkurs fotograficzny „TEATR W OBIEKTYWIE” – rozstrzygnięty!

25 marca gościliśmy w Zespole Szkół Elektrycznych szczególnych uczniów – laureatów Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego organizowanego przez naszą Szkołę: „Teatr w obiektywie”.

Konkurs adresowany był do uczniów szkół gimnazjalnych Opola i powiatu opolskiego. Jury w składzie: Lidia Ornatowska – Bednarz, Agnieszka Nowak, Beata Peczeniuk oraz Danuta Łągiewka, oceniając zgłoszone fotografie, brało pod uwagę artystyczny przekaz wykonanych prac, oryginalność ujęcia oraz realizację techniczną.

Po burzliwych dyskusjach przyznano następujące nagrody:

1 miejsce: Wanessa Kistela PG im. Jana Pawła II w Biadaczu;
2 miejsce: Magdalena Matejka PG nr 9 w Opolu;
3 miejsce: Alicja Bojarska PG nr 9 w Opolu;

Wyróżnienie: Paulina Woszek PG nr 4 w Opolu.

Laureaci konkursu, zaproszeni do Szkoły wraz ze swoimi opiekunami, oraz uczniowie klas 1 dt oraz 1 gt, wzięli udział w lekcji teatralnej na temat Historii teatru polskiego, poprowadzonej przez przedstawicieli szkolnego koła teatralnego: Michała Jaroszczuka, Wojciecha Tokarczyka oraz Marcina Zalewskiego (z klasy 2 at), przygotowanej pod kierunkiem Beaty Peczeniuk. Spotkanie uświetnili swoim występem Natan Majcherek (śpiew) oraz Krzysztof Kocorek (gitara) – uczniowie z klasy 4ct.

Uroczystości rozdania nagród towarzyszyły inne działania z zakresu teatru:

wystawa plakatów przygotowanych przez uczniów klas 1 at, 1 dt oraz 1 ft, poświęcona Tadeuszowi Kantorowi oraz wystawa fotografii wykonanych przez uczniów klas czwartych w ramach projektu z zakresu przedmiotu wiedza o kulturze.

Obie wystawy oraz nagrodzone w Konkursie prace gimnazjalistów, będzie można oglądać na korytarzach szkolnych do 24 kwietna.

Rok 2015 jest szczególnym rokiem dla miłośników teatru. Ogłoszony bowiem został Rokiem Teatru Polskiego oraz Rokiem Tadeusza Kantora (w stulecie urodzin twórcy). 27 marca obchodzony jest również Międzynarodowy Dzień Teatru.

Serdecznie gratulujemy wszystkim gimnazjalistom, którzy zgłosili swoje prace, a szczególnie osobom nagrodzonym.

Dziękujemy również opolskim Teatrom: Dramatycznemu im. Jana Kochanowskiego, EkoStudio oraz Teatrowi Lalki i Aktora im. A. Smołki za ufundowanie w ramach nagród podwójnych zaproszeń na wybrany spektakl w roku artystycznym 2014/2015 oraz Radzie Rodziców za wsparcie finansowe przedsięwzięcia.

Organizatorami konkursu oraz autorami wystaw są Beata Peczeniuk i Lidia Ornatowska – Bednarz.