Piłkarska wiosna w Elektryczniaku!!!

Uczniowie Elektryczniaka przywitali pierwszy dzień wiosny na sportowo….ale po kolei.

20 marca w piątek, na orliku przy ul. Czaplaka odbył się Turniej Piłki Nożnej z okazji dnia wiosny. Do udziału w turnieju zostały zaproszone klasy pierwsze i drugie Zespołu Szkół Elektrycznych. Z zaproszenia skorzystało sześć klas pierwszych (kl. 1at, 1bt, 1ct, 1et, 1ft i 1gt)oraz  cztery klasy drugie (kl. 2bt, 2dt, 2gt i 2az). Każda klasa mogła zgłosić do rywalizacji dziesięciu zawodników (siedmiu grających i trzech rezerwowych). Organizatorem Turnieju byli nauczyciele wychowania fizycznego Elektryczniaka: pan Tomasz Kaleta i pan Jarosław stykała.

Turniej odbywał się systemem pucharowym (przegrana drużyna odpada z rywalizacji) wyjątkiem jednak było to, że najlepsza drużyna spośród  tych przegranych otrzymywała możliwość gry w dalszej fazie turnieju. Emocji, zaciętości i zaangażowania w grze nie zabrakowało więc żadnej z drużyn do końca.

Do ostatniej fazy turnieju, czyli do najlepszej „czwórki” zawodów, dostały się dwie klasy pierwsze (kl. 1at i 1bt) oraz  dwie klasy drugie (kl. 2bt i 2az), i to między tymi drużynami rozstrzygnęła się ostateczna rywalizacja oraz kolejność na podium.

W pierwszym meczu o finał zagrały klasy 2bt i 2az. Po zaciętym, wyrównanym pojedynku, do końcowego czasu gry był remis 2:2, więc o zwycięstwie decydowały rzuty karne, w których najwięcej precyzji i zimnej krwi wykazali uczniowie klasy 2az wygrywając spotkanie 2:1. W drugim meczu o miejsce w finale było mniej emocji. Swoje nieprzeciętne umiejętności pokazała klasa 1at pokonując  aż 5:1 (!) klasę 1 bt.

Finał był pokazem szybkiej i skutecznej gry najlepszej w tym turnieju klasy 1at, która nie dała szans rywalom, pewnie pokonując klasę 2az 5:2. W meczu o trzecie miejsce klasa 1bt wygrała z klasą 2bt 2:1.

A oto ostateczne rozstrzygnięcie turnieju:

1 MIEJSCE - klasa 1at grająca w składzie: Adam Potyka, Adam Gricner, Michał Prośba, Marcin Mikołajczyk, Damian Mikołajczyk, Damian Korzekwa, Piotr Komisarczuk, Marko Nowak, Sebastian Kurpierz.

2 MIEJSCE- klasa 2az – grająca w składzie: Daniel Krupop, Szymon Sadowski, Kamil Stach, Łukasz Dziemba, Dominik Koprek, Krzysztof Bernert, Kamil Bilewski, Dawid Joniec, Sebastian Warzecha, Krystian Lipski.

3 MIEJSCE - klasa 1bt – grająca w składzie: Mateusz Hupka, Karol Poliński, Szymon Różalski, Artur Pyrek, Dominik Strzałka, Rafał Wrzos, Marek Polok, Jan Juraschek, Mikołaj Bobel, Amadeusz Marek.

4 MIEJSCE - klasa 2bt – grająca w składzie: Maciek Królikowski, Patryk Kurpiel, Mateusz Leżoch, Krzysztof Klusa, Marek Pardel, Krzysztof Halek, Dawid Pampuch.

Zwycięzcom turnieju gratulujemy!!! A wszystkim klasom, które wzięły udział w  naszych zawodach serdecznie dziękujemy.