DZIEŃ OTWARTY W ELEKTRYCZNIAKU

20 marca 2015 r. gościliśmy w murach OPOLSKIEGO ELEKTRYCZNIAKA uczniów gimnazjów wraz z rodzicami, nauczycielami i wychowawcami.

W ciągu całego dnia naszą szkołę odwiedziło kilkuset uczniów z całej Opolszczyzny. Były wśród nich grupy kilkuosobowe, ale także i całe klasy. Specjalnie przeszkolona grupa wolontariuszy – uczniów klas pierwszych i drugich oprowadzała gości po najlepszej na Opolszczyźnie szkole technicznej. W szkolnych murach można było zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami z dziedziny mechatroniki, elektroniki i informatyki oraz teleinformatyki oraz zobaczyć najnowocześniejszą w regionie pracownię systemów alarmowych i nową pracownię elektryczną.

W nowoczesnych salach lekcyjnych można było uczestniczyć w zajęciach z  multimedialnej matematyki, obejrzeć doświadczenia z  fizyki, spróbować rozwiązać zadania spontaniczne z konkursu Odyseja Umysłu oraz pograć w gry planszowe z członkami Opolskiego Klubu Fantastyki Fenix. Natomiast w szkolnej bibliotece można było poznać wszystkie szczegóły  związane z rekrutacją. Przez cały dzień członkowie szkolnego radiowęzła umilali nam czas muzyką oraz zdradzali młodszym kolegom tajniki pracy w szkolnym radiowęźle.

Najatrakcyjniejszą częścią DNIA OTWARTEGO były zawody miłośników robotyki ROBO ELEKTRYK DAY w ramach powstałej OPOLSKIEJ LIGII ROBOTÓW. Młodzi ludzie mogli zmierzyć się w konkurencjach LEGO Sumo, LEGO LineFollower oraz LEGO Slalom. W zawodach wystartowało 25 drużyn z kilkunastu szkół województwa opolskiego. Każdy uczestnik turnieju otrzymał pamiątkowy dyplom a trzy najlepsze drużyny nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Równie ciekawą propozycją dla gimnazjalistów był II Turnieju w LOL’a, któryrozgrywany był w dwóch salach komputerowych z możliwością śledzenia na ekranie w sali konferencyjnej.

Wszystkim nauczycielom, pracownikom i uczniom  oraz organizatorom akcji "DZIEŃ OTWARTY" w naszym Zespole Szkół przekazuję serdeczne podziękowania i gratulacje.

Szczególne podziękowania kieruję dla Pana Artura Rapińskiego za zorganizowanie i przeprowadzenie konkursu ROBO ELEKTRYK DAY oraz uczennicy Katarzyny Kreis z klasy IIdt za zorganizowanie II Turnieju League of Legends.