Sesja zimowa egzaminu zawodowego zakończona

12 stycznia 2015 r. egzamin zawodowy został rozpoczęty częścią pisemną dla kwalifikacji E.03, E.03, E.12 i E.15.

Część praktyczna egzaminu potwierdzającego kwalifikację E.03-Montaż urządzeń i systemów mechatronicznych, dla 31 uczniów klasy 3at odbył się w dniach 16-19.01.2015 r. w Centrum Kształcenia Praktycznego w Opolu. Pozostałe egzaminy zostały przeprowadzone w laboratoriach naszej szkoły.

9 lutego odbyła się część praktyczna z zakresu kwalifikacji E.12 i E.15 dla 16 uczniów z klas: 3ct, 3dt, 3ft, powtarzających egzamin.

W poprzednim tygodniu od 16 do 20 lutego na 10 zmianach odbyła się część praktyczna egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie z zakresu kwalifikacji E.07 – Montaż i konserwacja maszyn i urządzeń elektrycznych. W tej kwalifikacji lista zdających zawierała 70 zdających z: klasy 3bt, 3az – szkoła zasadnicza, 21 zdających z kwalifikacyjnych kursów zawodowych oraz 2 zdających z ZESPOŁU SZKÓŁ IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W NIEMODLINIE oraz ze szkoły AP-EDUKACJA.
O rozmiarze tego egzaminu może świadczyć 1000 m zużytych przewodów, 5600 zużytych tulejek zaciskowych, 1400 zużytych opasek zaciskowych oraz wiele innych materiałów i osprzętu elektrycznego.

Wyniki egzaminu zawodowego zostaną dostarczone do szkoły 27 marca 2015 r.

Zgodnie z obowiązującymi procedurami w okresie przeprowadzania egzaminów zawodowych kierownik ośrodka egzaminacyjnego (dyrektor szkoły) zgłosił uczniów do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe (stary egzamin) i egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie (nowy egzamin) – łącznie ponad 500 zdających egzamin w sesji letniej.