Samorząd Opolszczyzny przyznał stypendia najlepszym uczniom opolskich szkół

W piątek 6 lutego najlepsi uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych odebrali w Urzędzie Marszałkowskim  stypendia naukowo – socjalne  w ramach "Programu pomocy stypendialnej województwa opolskiego dla szczególnie uzdolnionych uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych”.  Wśród 250 wyróżnionych uczniów opolskich szkół znalazła się również piątka uczniów ZSEl.: Krzysztof Gonsior, Dawid Kałuża, Tomasz Koszyka, Paweł Fronia, Patryk Śmiałkowski.

Pamiątkowe dyplomy stypendialne naszym uczniom wręczyła pani Teodozja Świderska z Kuratorium Oświaty w Opolu oraz pan Grzegorz Sawicki, Członek Zarządu Województwa Opolskiego i absolwent Zespołu Szkół Elektrycznych z lat 80-tych. Założeniem programu stypendialnego jest  zachęcanie uczniów do wybierania w przyszłości kierunków studiów istotnych dla rozwoju gospodarki województwa oraz motywacja do nauki i osiągania sukcesów edukacyjnych.

Wszyscy tegoroczni stypendyści wykazali się wysokimi wynikami w nauce osiągając średnie ocen  5,2, a z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych i technicznych  -  5,4.

stypendium marszałka 2015