64 Olimpiada Fizyczna

11 stycznia 2015 r. w Instytucie Fizyki Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie odbyła się część teoretyczna II etapu 64 Olimpiady Fizycznej. Głównym organizatorem olimpiady jest Polskie Towarzystwo Fizyczne z siedzibą w Warszawie. Za poziom merytoryczny i organizację zawodów odpowiedzialny jest Komitet Główny Olimpiady Fizycznej oraz trzynaście Komitetów Okręgowych Olimpiady Fizycznej powoływanych przez Polskie Towarzystwo Fizyczne. Zawody są trójstopniowe.

Do drugiego etapu w Częstochowie  zakwalifikowało się 27 uczniów z regionu obejmującego województwa opolskie i świętokrzyskie oraz powiaty: częstochowski, kłobucki, lubliniecki i myszkowski. Jednym z uczestników zawodów był uczeń klasy IV ET naszej szkoły Paweł Woźny. Zgodnie z regulaminem olimpiady zawodnicy w ciągu 4 godzin rozwiązywali teoretyczne zadania (problemy) fizyczne. Po wyłonieniu najlepszych prac odbędzie się etap praktyczny II etapu, a następnie zawody III stopnia (centralne). Trzymamy kciuki za Pawła  i życzymy powodzenia.