Podsumowanie pracy za pierwszy semestr Klubu Młodego Przyrodnika

image001

Nasze koło łączy pracę i zaangażowanie wielu młodych uczniów z klas pierwszych,  obejmując ich zainteresowania z zakresu biologii, ochrony zdrowia a nawet przedsiębiorczości. Nie wystarczy mówić, że jest się Eko - należy również w tym zakresie podejmować różne działania. Nasza młodzież szkolna wspaniale rozumie to hasło i stara się być Eko w zakresie zdrowia, życia i finansów. To nasze działania:

Wrzesień

- udział klasy 1e w  Światowym Dniu Monitoringu Wód organizowanym na terenie Zakładów Drobiarskich w Opolu spółka Animex S.A. . W czasie tych obchodów dokonywaliśmy oceny jakości wody rzeki Malina, wykonując odpowiednie badania oraz uczestniczyliśmy w konkursie wiedzy ekologicznej. Pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy  1e Dominika Bursy.

image001

- projektowanie przez uczniów klas pierwszych własnych modeli DNA z wykorzystaniem dowolnych elementów. Największym uznaniem wśród uczniów i nauczycieli cieszył się model DNA zbudowany przez ucznia 1a Oskara Zmarzłego. Łącznie powstało 15 różnych modeli DNA.

image001

- udział klasy 1e oraz zainteresowanych uczniów z klasy 1g i 1b w warsztatach z zakresu przedsiębiorczości  organizowanych przez Wyższą Szkołę Bankową w Opolu. Warsztaty obejmowały następującą tematykę;

1.Biznesplan podstawą sukcesu  - jak unikać błędów na starcie

2. Marketing - działanie i finansowanie

3. Gra biznesowa Cashflow

image001

- udział w konkursie „Syriusz zakłada firmę” organizowanego przez  Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Opole, działający przy Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki.

Celem konkursu była popularyzacja i promocja postaw przedsiębiorczych oraz tematyki unijnej wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Opolskiego Elektryczniaka reprezentowały dwie drużyny. Pierwszą grupę tworzyli uczniowie z klasy 1e w składzie Dominika Bursy, Marek Szłapa, Batłomiej Zieliński, i Kamil Kozieł, którzy  opracowali projekt działania firmy pod nazwą „Home castele”. Druga grupę reprezentowali uczniowie klasy 1g w składzie Sebastian Pawlita, Wincenty Pukar, Piotr Żbikowski, Krystian Karcz, Robin Schyboll, Sebastian Słaby. Uczniowie opracowali biznesplan działania firmy pod nazwą Night Games S.Pawlita, W.Pukar, K.Karcz s.c.

Listopad

- udział w  kampanii „Prawda o AIDS - przekaż ją dalej” organizowanej przez Oddział Rejonowy PCK w Opolu. W pierwszej kolejności uczniowie w składzie Bartosz Kraszewski kl.1e, Przemysław Matusz kl.1e, Damian Ułan kl. 1g, Dawid Kaluża i Sebastian Skrzypczak kl.1c przygotowali prezentacje, plakaty i ulotki dotyczące w/w problematyki. Utworzone przez nich materiały były oceniane i prezentowane następnie w IV edycji turnieju międzyszkolnego z zakresu wiedzy „Prawda o AIDS - przekaż ją dalej”. Nasi uczniowie zajęli czwarte miejsce.

autor Damian Ułan kl.1g

image001image001

autor Sebastian Skrzypczak kl. 1c

Grudzień

- udział ucznia kl. 1f Denisa Elis w  XX edycji konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy w Rolnictwie. Konkurs organizowany był przez  Państwową  Inspekcję Pracy -  Okręgowy Inspektorat Pracy w Opolu oraz KRUS Opole i obejmował bardzo szeroką problematykę wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie, znajomości przepisów ruchu drogowego, działalności KRUS i metod udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach.