Z wizytą w Pradze – projekt Erasmus +

W dniach 28-30 stycznia delegacja naszej szkoły przebywała w Pradze z wizytą w ramach projektu ERASMUS + ,,Practical Learning English through Multimedia and ICT (PLEMICT)”. W składzie delegacji znaleźli się dyrektor szkoły Dariusz Dobrowolski, koordynatorka projektu Anna Strokowska, Mirosława Korzekwa nauczyciel języka angielskiego, kierownik laboratorium Leszek Kamiński oraz Piotr Dworaczyk i Tadeusz Myśluk nauczyciele przedmiotów informatycznych i fizyki. Do nas dołączyli w Pradze przedstawiciele średniej szkoły zawodowej w Adanie (Turcja). Stroną goszczącą był zespół szkół elektrycznych Vyšší odborná škola a Střední škola slaboproudé elektrotechniky w Pradze.

W czasie wizyty w szkole mieliśmy możliwość obejrzeć sale lekcyjne, pracownie i laboratoria, w tym bardzo dobrze wyposażoną pracownię 3D. Podczas wspólnego spotkania koordynatorzy projektu zaprezentowali prace uczniów oraz ustalili szczegóły dotyczące spotkania w Polsce pod koniec kwietnia 2015r, wizyty naszych nauczycieli i uczniów w szkole w Adanie (Turcja) oraz końcowej wizyty w Pradze. Drugiego dnia mieliśmy także okazję zwiedzić zabytkową Pragę.

W drodze powrotnej w ramach wyjazdowych lekcji historii odwiedziliśmy pole bitwy pod Austerlitz, a dokładnie Pomnik Pokoju (Mohyla míru) – monument poświęcony poległym podczas bitwy, znajdujący się na Prackim kopcu, kilometr od morawskiej wsi Prace. Na wzgórzu podczas bitwy znajdował się sztab wojsk sprzymierzonych przeciw Napoleonowi - Rosjan i Austriaków. Podobnie jak 2 grudnia 1805 roku była gęsta mgła i padał śnieg.