Elektryczniak trzeci raz z rzędu najlepszy na Opolszczyźnie

14 stycznia 2015 r. w Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbył się XVII finał Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2015. W uroczystości wręczenia dyplomów uczestniczyli: wiceminister Edukacji Narodowej Pani Joanna Berdzik, kuratorzy oświaty na czele z Panią Haliną Bilik Opolskim Kuratorem Oświaty, dyrektorzy OKE z wicedyrektorem OKE we Wrocławiu Panią Jadwigą Korpanty, rektorzy, przedstawiciele organów prowadzących szkoły, w tym Pani Kinga Pierzak – Kostuś inspektor ds. szkół ponadgimnazjalnych w Opolu, dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie z najlepszych polskich liceów i techników.

Opolski Elektryczniak na uroczystości reprezentowała delegacja w składzie: Dariusz Dobrowolski – dyrektor szkoły, Pani Beata Peczeniuk nauczyciel języka polskiego oraz Maximilian Mueller uczeń klasy 1ft laureat V Wielkiego Wojewódzkiego Dyktanda Języka Niemieckiego. Z rąk pani minister oraz organizatorów Rankingu odebraliśmy dyplom upamiętniający to doniosłe wydarzenie w życiu szkoły.

W rankingu wojewódzkim 2015 zdobyliśmy I miejsce na Opolszczyźnie.

pers s01

W Rankingu Techników 2015 zajęliśmy 15 miejsce w kraju (na 1850 techników)

pers s01

W Ranking Maturalnym Techników 2015 zajęliśmy bardzo wysokie 17 miejsce w kraju (na 1850 techników)

pers s01

Zasady Rankingu ustaliła Kapituła złożona z przedstawicieli uczelni, dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) i przewodniczących komitetów głównych olimpiad. Zgodnie z postanowieniem Kapituły technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów: sukcesy szkoły w olimpiadach – 20%, matura z przedmiotów obowiązkowych – 25%, matura z przedmiotów dodatkowych – 25%, egzamin zawodowy – 30%.

ranking 2015