Trwa egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodach

egz zima

„Nowy” egzamin zawodowy, czyli egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie, jest ‎formą oceny poziomu opanowania ‎przez zdającego wiadomości i umiejętności z zakresu ‎jednej kwalifikacji wyodrębnionej w ‎zawodzie. Zakres wiedzy i umiejętności dla każdej kwalifikacji został ustalony w podstawie ‎programowej ‎kształcenia w zawodach.

W „Elektryczniaku” egzamin w sesji zimowej został zainaugurowany 8 stycznia o godz. 10:00 częścią pisemną. Do egzaminu przystąpili uczniowie kształcący się w zawodach: technik elektryk, technik mechatronik, elektryk oraz 21 słuchaczy kwalifikacyjnych kursów zawodowych, jak również uczniowie którym nie powiódł się egzamin w sesji letniej 2014  w zawodach technik informatyk i technik teleinformatyk.
Część pisemna trwała 60 minut i została przeprowadzana w formie testu składającego się z 40 ‎‎zadań zamkniętych, zawierających po cztery odpowiedzi do wyboru. Wynik pozytywny zdający uzyskuje jeżeli rozwiąże poprawnie co najmniej 50% zadań.

Część praktyczna w naszej szkole będzie trwała do 20 lutego 2015. ‎W części praktycznej zdający przez trzy godziny będą rozwiązywali test praktyczny, polegającego na wykonaniu ‎‎zadania egzaminacyjnego praktycznego na stanowisku ‎‎egzaminacyjnym. W części praktycznej wymagane jest uzyskanie co najmniej 75% punktów możliwych do uzyskania.

Zdający, który zdał egzamin potwierdzający kwalifikację w danym zawodzie, otrzymuje ‎‎świadectwo potwierdzające kwalifikację w zawodzie, wydane przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną we Wrocławiu. Osoba, która posiada świadectwa ‎potwierdzające wszystkie kwalifikacje wyodrębnione w ‎danym zawodzie oraz posiada ‎odpowiedni poziom wykształcenia otrzymuje dyplom ‎potwierdzający kwalifikacje zawodowe. Na wniosek absolwenta do dyplomu ‎potwierdzającego  kwalifikacje zawodowe dołącza się ‎Europass

Wyniki z egzaminu przeprowadzonego w sesji zimowej zostaną dostarczone do szkół w dniu 27 marca 2015 r.