Kurs "Znajomość rysunku technicznego AUTOCAD"

W dniach od 18 listopada do 4 grudnia 2014 roku został przeprowadzony w naszej szkole kurs „Znajomość rysunku technicznego AUTOCAD”. Kurs był dla naszych uczniów bezpłatny w ramach projektu pn. „Opolskie szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy” poddziałanie 9.2 „Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego” Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 – 2013.

Już w czasie przeprowadzania rekrutacji okazało się, że chętnych uczniów było więcej niż wolnych miejsc. Dzięki uprzejmości pana dyrektora i bezpłatnym użyczeniu sali komputerowej, udało się przeszkolić grupę 12 uczniów, pomimo zapewnionych środków tylko na 6 uczniów.

Standardowo wśród chętnych uczniów, kryterium wyboru do uczestnictwa w kursie była średnia ocen z poprzedniej klasy. Jak widać warto się uczyć, aby dalej pogłębiać swoją wiedzę i zdobywać nowe kwalifikacje.

Podczas 30-godzinnych zajęć uczniowie poznali tajniki profesjonalnych umiejętności wykorzystania programu w praktyce projektowej, tworzenia dokumentacji technicznej, wizualizacji 2D zgodnie z powszechnymi na świecie standardami.

Otrzymali obszerne materiały szkoleniowe, aby krok po kroku poznać:

• Interfejs programu AutoCAD
  • Tworzenie podstawowych obiektów
  • Edycja obiektów
  • Wymiarowanie
  • Warstwy
  • Tekst
  • Blok
  • Kreskowanie
  • Drukowanie
  • Rysunek izometryczny
  • Wprawki, testy, bardziej zaawansowane przykłady.

Kurs zakończył się egzaminem: w tym 6 uczniów otrzymało Międzynarodowy Certyfikat CAD nadawany przez AUTODESK honorowany nie tylko w Europie, ale i na świecie, natomiast pozostali uczniowie otrzymali certyfikaty krajowe.

autocad certyfikat