Z robotami za pan brat

Opolski Elektryczniak to nie tylko nauka, szansa na wykształcenie, zdobycie zawodu, ale również pasje i zainteresowania. Sekcja robotyki z naszej szkoły za zgodą Pani  Violetty Malskiej dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 14 w Opolu i przy pomocy wychowawczyni klasy I c Pani Agaty Szlęg spotkała się z pierwszoklasistami, aby pokazać młodszym kolegom fascynujący świat robotów oraz jak można poprzez zabawę uczyć się i rozwijać swoje pasje i zainteresowania.

Dzieci w skupieniu przyglądały się robotom, obserwowały przygotowywanie ich do pracy. Uwagę ich przykuwały poruszające się roboty sterowane przez uczniów. Największe jednak emocje wzbudziły zajęcia z nimi.

Pierwszoklasiści mieli okazję za pomocą tabletów posterować robotami, rywalizować w konkurencji Lego Slalom, wziąć udział w walce robotów. Duch współzawodnictwa udzielił się wszystkim, w sali słychać było głośny doping koleżanek i kolegów. Po zawodach dzieci miały możliwość pobawienia się robotem pająkiem. To jednak nie wszystkie atrakcje, jakie zgotowali pierwszoklasistom uczniowie Opolskiego Elektryczniaka. W przerwach między zabawami z robotami czekały na nich kolorowani i puzzle o tematyce robotycznej. Następnie dzieci zaprezentowały nam zrobione przez siebie piękne roboty.

Na zakończenie uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy za aktywny udział w zajęciach „Z robotami za pan brat”. Spotkanie w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 14 w Opolu pokazało, jak dzieci poprzez zabawę, twórcze działanie mogą wzbogacać swoją wiedzę  i wyobraźnię. Zajęcia z robotyki w Zespole Szkół Elektrycznych prowadzi Pan Artur Rapiński. Odbywają się one w co drugi poniedziałek o godz. 15.00 – zapraszamy wszystkich zainteresowanych.