Śpiewająca reprezentacja Elektryczniaka

W ubiegłym tygodniu, we wtorek 02 grudnia 2014r. w auli Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu odbyła się kolejna, już V edycja Miejskiego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej – „Łowcy Talentów 2014” dla uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.

Naszą szkołę reprezentował zespół z klasy 4dt w składzie: Szymon Antczak, Mateusz Gabor, Mateusz Kurpias, Gustaw Rydzak, Jakub Sznicer i Paweł Żaba oraz Rafał Góra z klasy 2gt (opiekun – pani Grażyna Łomny) oraz uczniowie Natan Majcherek i Krzysztof Kocorek z klasy 4ct (opiekun – pani Marzena Kmieć).

Patronat honorowy nad konkursem objęli: Prezydent Miasta Opola, Miejski Dom Kultury w Opolu, Uniwersytet Opolski, Związek Nauczycielstwa Polskiego w Opolu oraz Ośrodek Debaty Międzynarodowej. Głównym celem konkursu była prezentacja umiejętności wokalnych, instrumentalnych i językowych uczniów, jak również popularyzacja piosenek obcojęzycznych i wymiana doświadczeń między młodymi wykonawcami. Uczestnicy, indywidualnie lub zespołowo, prezentowali wybrane utwory muzyki światowej w języku angielskim, niemieckim i francuskim. Poziom konkursu był bardzo wysoki.

Jury w składzie: pani Daria Pakosz – nauczyciel śpiewu, przedstawiciel MDK w Opolu, pani Lilla Pokuszyńska – nauczyciel muzyki, przedstawiciel ZNP w Opolu i pani Beata Zgolik-Mrozek – nauczyciel muzyki, przedstawiciel ZNP w Opolu, doceniło uczniów z klasy 4ct – umiejętności wokalne Natana i akompaniującego mu na gitarze Krzyśka, przyznając im WYRÓŻNIENIE w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

łowcy talentów 2014

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!