Kolejna akcja poboru krwi za nami

01.12.2014r. już po raz dwudziesty trzeci w Zespole Szkół Elektrycznych miała miejsce akcja oddawania krwi pod hasłem,, Młoda krew ratuje życie”.

Jej organizatorami byli Szkolne Koło PCK we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu.

Do udziału w akcji zgłosiło się 24 uczniów, z czego 23 oddało krew. Łączna ilość krwi jaką udało się zebrać to 10,350 litra.

Aby oddać krew, trzeba mieć ukończone 18 lat i być zdrowym. Wszystkim dawcom krwi ubytek 4500kcal został zrekompensowany w postaci słodkiego upominku ufundowanego przez Radę Rodziców i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Gorące podziękowania kierujemy do tych uczniów, dzięki którym można było przeprowadzić kolejną akcję ratującą życie wielu osób. Jest to wspaniały dar serca. Jednocześnie  bardzo zachęcamy pozostałych pełnoletnich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w kolejnych akcjach, które odbędą się 04.02.2015r., 09.04.2015r., 10.04.2015r.