Próbna matura w Opolskim Elektryczniaku

Tradycyjnie, jak co roku, w listopadzie młodzież Opolskiego Elektryczniaka przystąpiła do próbnego egzaminu maturalnego przygotowanego przez Wydawnictwo Pedagogiczne Operon.

W Publicznym Technikum Nr 5 uprawnionych do zdawania egzaminu maturalnego jest 187 uczniów.

25 listopada 2014 r.  o godz. 9.00 rozpoczął się pisemny egzamin maturalny z języka polskiego, do którego przystąpiło 182 uczniów. 26 listopada 2014 r. egzamin z matematyki pisało 182 uczniów, a 27 listopada 2014 r. język angielski wybrało 139 uczniów, język niemiecki 43.

Próbny egzamin maturalny przebiegał w odpowiednio przygotowanych salach wyposażonych w dozwolone pomoce naukowe, zgodnie z procedurami przeprowadzenia egzaminu, a nad jego prawidłowością czuwali nauczyciele powołani w skład zespołów nadzorujących.

mp01