PlenAir dotarł do Elektryczniaka

W czwartek 13 listopada 2014 r. specjalnie z Warszawy przyjechała do nas ekipa radiowa "Czwórka Polskie Radio"! Na końcu mojego artykułu umieściłem link do oficjalnej relacji , sporządzonej przez nich osobiście wraz z możliwością posłuchania... Posłuchania czego?... Dwugodzinnej audycji z uczniami (uczennicami również!) naszej szkoły. NA PRZYKŁAD... "Jak czują się uczennice technikum elektrycznego w szkole zdominowanej przez płeć męską.  Specjalnie dla Nas - dla Elektryczniaka, jak już wspomniałem, ekipa "Czwórki" zorganizowała coś na kształt... turnieju trójmagicznego (prawie jak w Harrym Poterze) - a mianowicie: na naszej sali gimnastycznej walczyli uczniowie i studenci  3 poważnych instytucji oświatowych: Gimnazjum w Komprachcicach, Zespołu Szkół Elektrycznych oraz Politechniki Opolskiej! Zwycięzcami zostali niespodziewanie gospodarze turnieju.

Cała inicjatywa to efekt cyklicznej audycji "PlenAir" (dopiero jak przeczytamy na głos ten wyraz to wiadomo że chodzi o "plener", czyli pewnie o audycje radiowe w terenie, a nie w wygodnym, ciepłym studiu). Superpuchar Czwórki został przyznany, jak wspomniałem, naszej szkole. :) Ktoś nazwał ten dzień "Mini-dniem otwartym" Elektryczniaka. Biorąc pod uwagę, co przygotowali moi starsi koledzy w zakresie robotyki i mechatroniki używając Lego Mindstorms, na pewno miał rację, bo było to mega warte pokazania. Z nimi również jest wywiad we wcześniej wspomnianej 2-godzinnej audycji. Gościem specjalnym był  Pan dr inż. Arkadiusz Gardecki z Politechniki Opolskiej (Wydział Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki), który zaczarował wszystkich przyniesionym przez siebie robotem służącym na co dzień  studentom do nauki wielu rzeczy - przede wszystkim algorytmiki oraz programowania... mega opcja.

OBIECANY LINK :

Składam serdeczne podziękowania Panu Damianowi Stankowiczowi oraz wszystkim uczennicom i uczniom Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu za zaangażowania w całe czwartkowe przedsięwzięcie, była to prawdziwa lekcja obycia z mikrofonem i sztuką medialną. Serdeczne podziękowania składam również Panu Leonardowi Pietruszce, Dyrektorowi PG w Komprachcicach oraz Panu Tomaszowi Ciecierskiemu z Akademickiego Biura Kariery Politechniki Opolskiej za to, że uczestniczyli razem z nami w tym przedsięwzięciu.

Dariusz Dobrowolski

dyplom plenair