Hawaje i Alaska nie obce uczniom Elektryczniaka

”Travel – broadens the mind”

14 listopada w piątek, Regionalne Centrum Kształcenia Języków Obcych w Opolu zorganizowało dla szkół ponadgimnazjalnych zajęcia otwarte z dziedziny realioznawstwa Stanów Zjednoczonych Ameryki tzw. „American Life”.

Uczniowie klasy 3 ET i grupy klas 3 BT i 1 GT wraz z opiekunami: panią Joanną Respondowicz-Oliwa oraz panią Marzeną Kmieć, wzięli udział w tych zajęciach prowadzonych przez wykładowcę Amerykanina – pana Jeffreya Hamblena. Nasi uczniowie wysłuchali wykładu na temat „Hot and Cold – The States of Alaska and Hawaii”.

Tematyka spotkania dotyczyła kontrastów 2 stanów, przedstawione były gorące, tropikalne Hawaje i zimna, arktyczna Alaska. Spotkanie umożliwiło uczniom odbycie wirtualnej podróży po tych ciekawych stanach USA, jak również doskonalenie sprawności słuchania ze zrozumieniem, tak bardzo potrzebnej w nauczaniu komunikacyjnym. Wykład i prezentacja multimedialna cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczniów naszej szkoły.