Spotkanie Szkolnego Klubu Europejskiego „Euroelektryk”

6 listopada z inicjatywy Szkolnego Klubu Europejskiego "Euroelektryk" odbyły się dwa spotkania informacyjno - edukacyjne prowadzone przez konsultantki Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Opolu.

Spotkanie dla klas: Iet, Ict i Ift prowadzone przez pania Jolantę Chodacką dotyczyło Wspólnoty Europejskiej. Miało na celu przybliżyć naszym uczniom podstawowe informacje o historii i funkcjonowaniu Unii Europejskiej. Pani Jolanta w bardzo interesujący sposób dostarczyła szereg informacji o instytucjach unijnych a także przedstawiła drogę Polski do Unii Eropejskiej. Uczniowie wykazali się niezwykłą aktywnością.

Drugie spotkanie, prowadzone przez panią Joannę Mendelę dotyczyło tematyki związanej z podróżami, pracą i studiami w Unii Europejskiej. Wzięli w nim udział uczniowie klas programowo najwyższych: kl. IVf, IVat i IIIaz. Podobnie jak pierwsze cieszyło się dużym zainteresowaniem szczególnie, że programy unijne dostarczają dziś młodym ludziom ogromne możliwości rozwoju w wielu krajach Unii Europejskiej.

Całość imprezy przygotowali członkowie SKE "Euroelektryk" Patryk Kontny, Dominik Przybylski i Marcin Nowak.