Święto Niepodległości w Elektryczniaku

10 listopada 2014 r. uczciliśmy w Naszej Szkole 96 Rocznicę Polski Niepodległej. Główna część obchodów była oparta na prezentacjach multimedialnych, w których przypomniano, dlaczego utraciliśmy niepodległość i w jaki sposób ją odzyskano.

Polska odrodziła się w 1918 r. u kresu I wojny światowej, po klęsce trzech mocarstw zaborczych. Wojsko polskie podjęło w latach 1918 – 1921 walkę o narodowe granice. Tak powstała Druga Rzeczypospolita. Droga do wolności była więc bardzo trudna. 11 listopada to ważna data w naszej historii. Tego dnia odzyskaliśmy wolność, nowe pokolenia Polaków miały szanse żyć w niepodległym kraju.

Pan dyrektor Dariusz Dobrowolski w swoim wystąpieniu podkreślił, że Święto Niepodległości jest wydarzeniem istotnym i powinno jednoczyć wszystkich Polaków oraz uświadomić, że wolność nie jest dana raz na zawsze, trzeba ją pielęgnować.

Następnie Pan dyrektor odczytał list Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego do nauczycieli, uczniów i rodziców. Program uroczystości opracowała klasa IV DT pod kierunkiem nauczyciela historii Dariusza Dzionka, z udziałem Szkolnej Orkiestry pod batutą Przemysława Ślusarczyka.

Oryginalnym akcentem uroczystości był pełen ekspresji wokal ucznia klasy IV DT Pawła Żaby, który zaśpiewał piosenkę do wiersza Juliana Tuwima pt. „DO generałów”.