EXIT TOUR – profilaktyka i dobra zabawa w jednym miejscu

22 października  2014 r. w naszej szkole gościliśmy wykładowców Programu EXIT TOUR, który ma na celu dodatkową edukację młodzieży w kierunku zdrowego stylu życia i umiejętności rozwiązywania codziennych problemów. Spełnia on wymogi  Ministerstwa  Edukacji w zakresie edukacji profilaktycznej.

Program ten odbył się już w ponad 130 szkołach, w kilkudziesięciu miastach w Czechach, Polsce i na Słowacji, w naszej szkole  wzięli w nim udział uczniowie klas drugich. Młodzież zebrała się w sali gimnastycznej, gdzie wystąpił zespół z Anglii This Resistance. Następnie uczniowie  uczestniczyli w wykładach prowadzonych przez trenerów. Poruszane były  następujące tematy: jak radzić sobie z agresją, uzależnienia,  media, zagrożenia i uzależnienia, sukces zawodowy i wybory życiowe, zabawy z językiem angielskim.

Po trzech rundach wykładów Program  zakończył się  wspólnym spotkaniem z muzyką zespołu This Resistance.

Wykłady były bardzo interesujące i spełniły oczekiwania młodzieży ( świadczą o tym opinie wypowiadane przez uczestników spotkania). Uczniowie mieli też okazję sprawdzić swoje umiejętności komunikacyjne w zakresie języka angielskiego podczas rozmów z członkami zespołu. Bez wątpienia tego typu przedsięwzięcie trafiło w gusta naszej młodzieży.