Design thinking

W dniach 21 – 22 października bieżącego roku pięcioro naszych uczniów wraz z opiekunem uczestniczyło w warsztatach dotyczących praktycznego zastosowania metody „design thinking” zorganizowanych w Poznaniu.  Podczas wyjazdu studyjnego uczniowie pracowali w zespołach wypracowując innowacyjne rozwiązania do zdiagnozowanych „problemów”. Praca odbywała się na specjalnie przygotowanych przykładach dostosowana była do wieku i zainteresowań uczniów. Cały proces był moderowany, uczestnicy przez doświadczenie nauczyli się podczas pracy metodologii (sposobu myślenia „design thinking”).

Warto nadmienić, że warsztaty to kolejny etap projektu. Wcześniej drużyna dostała zadanie stworzenia portalu wewnątrz firmowego dla firmy Chespa. Nasz zespół kończy właśnie pracę nad tym zadaniem i w najbliższym czasie uda się do zleceniodawcy by przedstawić autorski projekt portalu.

W warsztatach uczestniczyli uczniowie z klasy IVdt: Krzysztof Gonsior, Szymon Kowalik, Damian Kwolek oraz z klasy IVft: Mateusz Golomb i Krzysztof Krancioch, a opiekunem grupy był Pan Michał Dziubałtowski. Wraz z naszą szkołą w warsztatach uczestniczyła grupa osób z Zespołu Szkół Mechanicznych w Opolu oraz Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. K. Gzowskiego,  organizatorem całego projektu jest Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki.